Letní soustředění - Dolní Benešov 2020

Letní soustředění Apačů 2020

Letos v roce 2020 jsme se vypravili tábořit do Dolního Benešova.

Jeli jsme stanovat pod stany s podsadou. Sjížděli jsme se postupně na místo táboření od 16 do 17 hodin. Postupně jsme se vybalovali a začali se seznamovat s novým tábořištěm. Na uvedení například 5 houpaček na jednom laně, zip-line, přecházecí guma, lana kolem stromů a tak dále, a tak dále.
Zajímavé bylo to, že nám tam každou chvíli letělo letadlo.

Potom nás zavolali na sezení do kruhu a všechno to začalo ...

Willy Fog

Cesta kolem světa za 80 dní
Co jste (ne)věděli:

V jídelně jsme měli pověšenou nástěnku a na ní několik důlěžitých věcí. Nadpis, obrázky, APACHE TIMES (to jsou naše noviny), vlajku a popis země.

Každý účastník si měl připravit papír o zemi, kde byly informace např.: vlajka, hl. město, zajímavosti...

Zároveň se každý vydával za známou osobnost z té dané země, kterou zastupoval.

Z papíru o zemi se vždy každý den vystřihla vlajka a pověsila se na nástěnku. Zbytek papíru se také pověsil na nástěnku. Ten kmen, který vyhrál daný den získal vyvěšenou vlajku.


Každý den byla vyvěšená země, kterou pan Fog projel (a někdy i neprojel). Nešly sice úplně za sebou, ale co už...


Ten tým, který měl na konci tábora více vlajek, vyhrál celotáborovou hru.


Jako obvykle jsme byli dva týmy Naishové a Tontové.

Neděle 19. 7. 2020

Velká Británie - Londýn
Hned v neděli jsme byli v Londýně v Reformním klubu, kde jsme se představili. Sešli se osobnosti jako Jules Verne, Martha McSallyová a další.

Potom jsme hráli hru chytání Lochnesské příšery, při které vyhráli Naishové a potom byla večeře.

Tento den tedy vyhráli Naishové.

Pondělí 20. 7. 2020

Egypt (Suez)
Dnes jsme dorazili do Egypta!
A protože v Egyptě mají poušť, tak jsme si ji nemohli nechat ujít, a jeli jsme se na ni podívat. Samozřejmě jen na kraj. Když jsme na kole dojeli k blízkosti pouště, tak nás to velmi zarazilo. Písek, písek, písek a zase jenom písek! Všude samý písek! Nic víc, než písek! A BAGR.
Nikde ani jeden egypťan, který by stavěl z velkých krychlí pyramidy.
Ale počkat! Jedna pyramida se tu přeci jen staví. BAGREM!!!
A tak jsme nechtěli být zahanbeni strojem a rozhodli jsme se postavit 2 pyramidy. A ne tak ledajaké pyramidy. Z lesního materiálu.
Tuto soutěž vyhráli Tontové.
Dále jsme lovili poklad v bazénu, kradli jsme vlajku, hráli jsme Ringo a Cubes.
Tímto opouštíme Egypt a vydáváme se do Indie ...

Úterý 21. 7. 2020

Indie - Bombay
Indie, Indie. Hurá, je tu Indie! Hrajeme si baseball. A jedeme objevit Taj Mahal.
Barnabáš a Čiko tam nechtěně způsobili svatokrádež, tak jsme šli taky krást. Jeden tým si měl kartičky zapamatovat a potom ten druhý tým si vzal každý jednu kartičku. Ten první tým měl říct, co všechno zmizelo.
Potom jsme v blízkosti Taj Mahalu objevili nádherný přístřešek , tak jsme ho využili k další hře. Zatímco Tontové se usadili na blízké pěšince, Naishové se usadili na podlaze přístřešku. Víte, co jsou to mandaly? To je takový ten různobarevný indický kruh. Měli jsme za úkol postavit z rostlin mandalu a aby to nebylo tak jednoduché, tak jsme museli ty rostlinky poznat. Tontové měli mandalu překypující barvami. Naishové měli zelenou, ale více upravenou mandalu a poznali více rostlin. A jelikož Naishové vyhráli baseball a svatokrádež (včetně mandal), tak vyhrávají indickou vlajku.

Středa 22. 7. 2020

Kanada, Colorado
Jelikož se teď v Indii zdržíme tři dny a vlajka Indie je už rozdána, soutěží se o Kanadu a Colorado. Jeli jsme na raftech z Háje ve Slezsku do Třebovic pralesem na řece Ganze. Říká se, že jsme sjížděli řeku Gangu. Na lodích byla veliká zábava. Protože jsme všichni dělali blbosti :-).
Jo, a vlajku vyhráli oba dva kmeny.

Čtvrtek 23. 7. 2020

Rusko
Vlajku máme z Ruska, ale pořád jsme v Indii. Dnes, ač se nám to zatím nezdá, je jeden z nejduležitějších dní.
Ráno jsme sbírali drahokamy (vyhráli Tontové). Potom jsme hráli Ragbyovku a Pub - Yard - Dung (Hospoda - Dvůr - Hnůj) a obě hry vyhráli Naishové. Potom jsme měli uzlařskou štafetu, kterou také vyhráli Naishové.

A POTOM ...
UPÁLÍME VENDY ZAŽIVA! ZAŽIVA!!!
UPÁLÍME VENDY ZAŽIVA! ZAŽIVA!!!
Willy Fog dojel do džungle, kde se ztratil. Železnice tudy nepokračuje dál. A teď začíná to pravé dobrodrůžo! Najme si tedy slona. Cestou uvidí pohřební průvod. Indičtí fanatici vedou upálit mladou princeznu Romy, která je vdova po nedávno zemřelém rádžovi z Bundelkhánu.
Podle zdejších tradic má být princezna krátce před úsvvitem upálena (pro pojem o čase: je pozdě večer). Tontové jeli s ADAMEM BORCEM autem k naší zátočině u jezera, kde je ADAM BOREC vyhodil a odjel. S Tontama jeli ještě Honza s Vendy. Když nás ADAM BOREC ,,vyhodil", tak jsme si zapálili svíčky, svázali jsme Vendy a šli na nedaleký most. Mimochodem jsme cestou tam pořád zpívali: UPÁLÍME VENDY ZAŽIVA! ZAŽIVA!!!
Pravidla této hry: Tontonvé měli na hlavě čísla a v ruce měli svíčku. Naishové měli na hlavě čísla, ale neměli svíčku. Naish. měli přečíst čísla Tont. a Tont. měl přečíst čísla Naish. Kdo by přečtením čísla vypadl, měl jít, ale bez čísla. Tont. měli jít se svíčkami a zpívat pohřební písně. Naish. měli se plížit za nimi a poslouchat, ke kterým bohům se Tont. modlili. A šlo se...
,,Jdeme upálit princeznu Romy, ženu zemřelého rádži z Bundelkhánu. Doufejme, že se velký rádža po své smrti proměnil v ohromného draka a ne ve vychrtlého psa přivázaného k boudě." Takhle jsme ve vesnici chodili od křížku ke kapličce. A Naishové se plazili za Tontama. Jména bohů: Višna, Krišna, ADAM BOREC, Nehru a Buddha. Na každém ,,křížovém" zastavení jsme se modlili k jednomu z výše uvedených bohů (mimo ADAMA BORCE, který se do seznamu bohů přidal až později). Tak jsme došli k jednomu křížku. Naproti toho křížku byla hospoda a tam stáli dva pánové. Jen kroutili hlavami, když nás viděli, jak jdeme se svíčkami a mluvíme různá pohřební moudra, jak poklekáme s hlavami na zem před křížek a modlíme se k bohovi Nehru. Potom ale viděli Naishe, jak se k nám plazí s čísly na hlavách a došlo jim, že to musí být nějaká hra. Stačí si jen představit, jak se Tontové modlí, za nimi se plíží Naishové, za nimi běží policie, za nimi doktoři a za nimi pánové z blázince. Potom se došlo k bunkru ,,Bunkrnárium Betonárium". Tontové se rozstavili kolem bunkru, Vendy se postavila nahoru na bunkr s jednou svíčkou pro upálení (ostatní během cesty zhasly) a začala hra. Naishové vběhli nahoru na bunkr a než se Tontové vzpamatovali, zachránili Vendy před upálením. Cestou zpět byly nádherné hvězdy.

Pátek 24. 7. 2020

Singapur
Singapur je velmi moderní městský stát. A asi každé moderní město má problém s jednou věcí. S odpadky. Ráno jsme se probudili a co nevidíme! Víčka od PET lahví. To se musí uklidit! Takhle to tu přece nemůže zůstat! Třídili jsme víčka podle barev. Který tým jich nakonec nasbíral víc, vyhrál. Tuto soutěž vyhráli Tontové.

KOLOSPRINT

Tato soutěž se jmenuje sprint na kolech. Od železničního přejezdu nedaleko tábora až do tábora ujíždět sprint na kolech. Připravit! Pozor!! Teď!!! A už se jede! Do vedení se dostávají převážně ti starší. Ve předu se drží hlavně Naishové, ale i Tontové se nedrží příliš pozadu. A jede se a jede se a jede se! Tuto soutěž nakonec vyhráli Naishové.
Potom jsme hráli uzlařskou štafetu, kde Naishové opět zvítězili. Singapur tedy vyhrávají Naishové...

Sobota 25. 7. 2020

Francie
Byli jsme se koupat jako obvykle. Najednou se z bunkru na protějším ostrově začal zničehonic vysílat semafor. Na to se zareagovalo poměrnně rychle. Každý kmen měl na raftech objet bunkr. Naishové zleva a Tontové zprava. Ve Francii se petangue hraje skoro na každém volném místě. My jsme si taky zahráli petangue. Semafor i petangue vyhráli Tontové a získávají francouzskou vlajku.

Neděle 26. 7. 2020

Japonsko
Tuto hru nenavrhl nikdo jiný než ADAM BOREC. Všichni jsme potom křičeli na celé kolo.
KUP TUŽKU, KUP TUŽKU, KUP TUŽKU ...
Je to taková hra. Na začátku každý tým dostane tužku. Obyčejnou tužku. A jde do přidělené vesnice. A vyměňuje. Jde k jednomu domu. Tam za tu tužku něco vymění. Tak to jde pořád dokola. Dostane, vymění, dostane, vymění... Až si tým bude myslet, že už má nejzajímavější věc, vrátí se do tábora. Časový limit byl asi 2 hodiny.
Tontové šli do Bolatic a Naishové do Bohuslavic. Tontové přinesli ručně vyrobrného panáčka z kroksy a oplatky. Naishové přinesli plyšáky, CD, dobroty atd. Tuto soutěž vyhráli Naishové.
Kde měla být letošní olympiáda?
V TOKIU!!!
Kde leží Tokio?
V JAPONSKU!!!
Kde my teď jsme?
PŘECE V TOM JAPONSKU!!!
Tak jdeme kam?
NA OLYMPIÁDU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Soutěžili jsme.


Stříleli jsme z luku, z foukačky, ze vzduchovky, vrhali jsme hvězdice, shazovali jsme plechovky a samozřejmě jsme prusíkovali. Vyhráli Naishové.
A získávají japonskou vlajku...

Pondělí 27. 7. 2020

Mexiko
Dnes jsme měli MASTER CHEF Mexiko. To znamenalo, že jsme si měli uvařit oběd. Naishové si udělali buřtguláš a Tontové těstoviny s kuřecím masem a sýrovou omáčkou. Ohodnotit nás přišel nejlepší kuchař všech kuchařů. Gondor Ramzi.
Každý kmen dostal jeden bod. Kromě toho Naishové přišli na princip kapesních slunečních hodin. Měli jsme orientační běh, na kterém jsme luštili šifry. Toto vyhráli Tontové. Tím pádem mají vlajku Mexika.

Úterý 28. 7. 2020

Kalifornie
Dnes jsme hráli basseball.

Potom jsme po obědě jeli na kole k Taj Mahalu. Tam jsme s pomocí ešusů a kelímků přenášeli vodu z jezera do lavoru.
Potom jsme měli volno u jezera. Samozřejmě se ziplinou. Potom jsme hráli Indiáskou házenou. Je to zajímavá hra...
Potom jsme měli osobní volno, které jsme využili k nacvičování scének k večernímu táboráku. My jsme se totiž z Kalifornie přesunuli na chvíli na Havajské ostrovy. Naishové měli scénku o Willym Frogovi, Tontové měli moderní pohádku O Popelce...

Středa 29. 7. 2020

Arizona
Večer jsme měli výsadek. Tak, jako jsme si včera vyprávěli o obléhání Ostravy. Vojenské jednotky byly vyloženy uprostřed nepřátelkého území, ay zjistily nepřítelovy plány a vrátili se zpět do přátelského území. To vše musí provést v naprosté tichosti a rychlosti. Byli jsme vyloženi uprostřed lesa, abychom našli cestu zpět. Bylo to na čas. Vyhráli to Naishové. Jelikož vyhráli všechny soutěžě, získávají dnešní vlajku.
Dnes jsme zkoušeli traverzovat přes řeku Niagaru. Je tam velký vodopád... Po dobrém obědě jsme si vyzkoušeli uzlařskou štafetu. Potom jsme stříkali vodu na šerpu. Nasadili jsme si ešus na záda a hráli jsme si na želvy. Museli jsme se vzájemně srážet a shazovat si ešusy.

Fotky z tohoto dne

Čtvrtek 30. 7. 2020

Ohio
Dnes jsme jeli na výlet Hradec nad Moravicí. Dostali jsme za úkol mapovat trasu pochodu.  Mapování trasy vyhráli Tontové. Na oběd jsme se stavili do restaurace, kde jsme dostali řízek. Šli jsme k Žimrovickému jezu a zase zpátky. Cestou jsme sbírali do ešusu klacíky. Potom jsme v táboře rozdělávali oheň z přineseného dřeva.
Komu oheň vydržel hořet déle, vyhrál. To vyhráli Naishové...

Pátek 31. 7. 2020

Itálie
Dnes jsme vyrazili na kolech k památníku v Háji ve Slezsku. Zde jsme zahráli několik her, jako Vlajka a na rangery. Vyhráli to Naishové. Potom jsme jeli zpět do tábora, kde na nás čekalo osobní volno...
Večer jsme měli táborák. A co by to byl vlastně za tábor, kdyby na něm nebyla stezka odvahy? Nic! Tak jsme teda měli povídání o Zuwumbii. A potom jsme šli na stezku odvahy.

Sobota 1. 8. 2020

New York
Měli jsme výlet k bunkrům. Komáři byli dnes nejhorší. Ale nakonec jsme odhlasovali v půlce kopce že už pojedeme do tábora protože máme málo času. Potom jsme se vrátili do tábora na oběd.
Přijeli k nám rodiče. Jeli jsme k jezeru, kde jsme se koupali, luštili semafor a HLEDALI POKLAD. Potom jsme poblíž tábora s rodičema zahráli baseball. Měli jsme táborák a buřtíky. A potom jsme zahráli scénky a vyhlásila se táborová hra. A potom rodiče šli na námi připravenou stezku odvahy. Všichni se u toho dobře pobavili. A táborovou hru, jak už je nejspíše známo, vyhráli Naishové.

Neděle 2. 8. 2020

Dnes jsme se rozloučili a sbalili tábor. Všem se to moc líbilo. A když sjedete ještě níž uvidíte fotky co jsme nafotili naším fotoaparátem.
0
Dní tábora 2020 v Dolním Benešově
A to je konec tábora 2020 a můžete se těšit na tábor 2021.
Siky a Iva

Campanula vodáci, z. s.

je vedená u Krajského soudu v Ostravě pod spisovou značkou L 11144.

Rychlý odkaz

Newsletter

Chcete-li být informováni o našich akcích a novinkách, přihlaste se, prosím, zadáním Vaší e-mailové adresy níže a zmáčknutím tlačítka "Přihlásit se":